dr-aleksejs-zavorins

IETEIKUMI AKNES RĒTU ĀRSTĒŠANAI

Dr. Aleksejs Zavorins

Dermatologs

Kā ir iespējams mazināt aknes izraisītas rētas?

Rētas pēc akne un pinnēm dažkārt ir sāpīgs atgādinājums par šo ādas slimību, kas var būtiski ietekmēt indivīda pašapziņu. Pielietojot mūsdienu tehnoloģijas un kombinējot dažādas metodes, ir iespējams būtiski uzlabot ādas stāvokli un mazināt akne rētas. Katrs gadījums ir individuāls un ārstēšanas taktiku nosaka dažādi faktori, proti, rētu daudzums un veids, pacienta vispārējais veselības stāvoklis, laika un materiālie resursi. Rētu ārstēšanā tiek izmantotas lāzertehnoloģijas, piemēram, frakcionēts CO2 lāzeris, kas palīdz izlīdzināt ādas virsmu, kā arī PDL lāzeris, kas ļauj mazināt apsārtušās rētas. Dažkārt dziļas un iegrimušas rētas tiek aizpildītas ar biomateriāliem, vai pat pielietota ķirurģiska ārstēšana. Plaši izmanto arī pīlingus un mikroadatu terapiju, dažādu aktīvo vielu injekcijas, kas veicina audu reģenerāciju.

Kad vislabāk ir šīs rētas ārstēt?

Lai ārstētu rētas, sākumā ir jāizārstē akne, proti, jātiek galā ar iekaisušām un sāpīgām pinnēm. Akne ārstēšana savā ziņā ir arī jaunu rētu profilakse. Mūsdienu medikamenti ļauj tikt galā arī ar ļoti smagām akne izpausmēm. Tāpat dažas no akne ārstēšanas procedūrām, piemēram, frakcionēta CO2 lāzera pielietošana, nav vēlama vasarā, kad ultravioletais starojums ir aktīvāks.

Cik bieži var iet uz procedūrām, lai tiktu galā ar rētām?

Rētu ārstēšana ir secīgs process, kas var aizņemt vairākus mēnešus. Procedūru biežumu nosaka nozīmētais rētu ārstēšanas plāns. Dažkārt tas ir reizi 2 nedēļās, piemēram, ja pielieto mikroadatu terapiju. Savukārt ar citām metodēm procedūras var notikt reizi mēnesī vai pat vēl retāk, jo ādā tiek palaists reģenerācijas un remodelācijas algoritms, kas prasa laiku.

Vai rētu likvidēšana ir sāpīga?

Nepieciešamības gadījumā, lai mazinātu diskomfortu, tiek izmantoti atsāpinoši medikamenti.

Kā notiek atveseļošanās process?

Atveseļošanās procesa ilgumu nosaka ārstēšanas metode. Pēc frakcionēta CO2 lāzera procedūras pirmās 2-3 dienas var būt izteikts apsārtums un tūska, pēc tam uz ādas ir krevelītes, kas pakāpeniski lobās nost. Citām procedūrām atlabšanas periods ir daudz vieglāks un bieži vien var aizņemt tikai vienu dienu.

Ar ko sākt un kur vērsties, lai sāktu ārstēt aknes izraisītas rētas?

Ja Jums ir akne jeb piņņu radītas rētas, kuras rada Jums emocionālu vai pat fizisku diskomfortu, Jums noteikti jāvēršas uz konsultāciju pie speciālista, lai noskaidrotu, kādā veida Jums var palīdzēt. Akne rētu ārstēšanu veic sertificēts dermatologs Dr. Aleksejs Zavorins Veselības centra 4 Dermatoloģijas klīnikā (Skanstes iela 50).

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *