7 ādas kopšanas zelta likumi

Cīnoties ar akni, ņem vērā šos zelta likumus, kas palīdzēs tikt galā ar pumpām ātrāk un efektīvāk. Galvenais – atceries, ka aknes ārstēšana prasa laiku un ka pamats labiem rezultātiem ir pacietība!

  • Ir svarīgi atcerēties, ka piņņu gadījumā ir nepieciešams laiks un pacietība. Nepadodies pirms laika! Sākotnējā aknes ārstēšana jāturpina vismaz sešas nedēļas, un tad var tikt pieņemts lēmums par tās efektivitāti. Ja akne nemazinās pēc regulāras un atbilstošas aknei paredzētu medikamentu lietošanas sešu nedēļu garumā, tad ir ieteicams pielāgot ārstēšanu: parakstīt papildu medikamentus vai aizstāt pašreizējo medikamentu ar spēcīgāku vai citas iedarbības medikamentu. Parasti tas dod pozitīvu rezultātu. 
  • Ārstēšanas režīms ir ļoti svarīgs. Ārstēšanas sākumā ādas stāvoklis var pasliktināties, taču tas nenozīmē, ka ārstēšana ir neefektīva.
  • Ja medikaments rada ādas kairinājumu, tad tas jānomazgā dažas minūtes pēc uzklāšanas uz ādas, un, kad pārbaudīta medikamenta panesība, uzklāšanas laiks pakāpeniski jāpalielina.
  • No pinnēm nevar atbrīvoties vienas nedēļas laikā. Ja pūtīšu skaits viena mēneša laikā samazinās par 20-30%, tas uzskatāms par labu ārstēšanas rezultātu.
  • Lieto saules aizsargkrēmu! Lai gan vasarā pēc sauļošanās āda vizuāli izskatās labāk, UV starojums veicina komedonu veidošanos un ādas atūdeņošanos. Tādējādi saules efekts parasti ir īslaicīgs, un rudenī rodas paasinājums.
  • Ja gatavojaties doties uz ballīti, tad tonālais krēms var palīdzēt ātri un efektīvi noslēpt izsitumus, taču ir svarīgi atcerēties, ka kosmētikai jābūt nekomedogēniskai jeb tādai, kas neveicina poru aizsprostošanos.
  • Pirms gulētiešanas notīri visu dekoratīvo kosmētiku.

Ārstēšana jāturpina arī pēc tam, kad ir sasniegts vēlamais rezultāts, jo akne var atkārtoties, ja netiek ārstēta. Turpini uzturošo ārstēšanu līdz āda ir pilnīgi izārstēta!

No kā jāizvairās?

  • Nespied pumpas, jo iekaisums var izplatīties uz blakus esošajiem audiem un aknes norise var kļūt smagāka. Pumpu spiešana var palielināt rētu veidošanās risku.
  • Izvairies tīrīt ādu pārāk intensīvi un bieži, jo var rasties ādas kairinājums. Pilnīgi pietiekami būtu notīrīt ādu no rīta un vakarā. Sebums pasargā ādu no atūdeņošanās un ārējās vides kaitīgās iedarbības. Aknes gadījumā ādā veidojas pārmērīgi daudz sebuma, tomēr tā noņemšana ar intensīvu pīlingu, spirtu saturošiem ādu attīrošiem līdzekļiem, vai, bieži mazgājot ādu ar ziepēm, var radīt pretēju efektu – attaukota āda sāks veidot vēl vairāk sebuma.