Mīti un patiesība par akni

Akne ir visbiežākā un tādēļ visnoslēpumainākā ādas slimība, ar kuru saistās simtiem mītu. Ir ļoti grūti pateikt, kas ir patiesība un kas – mīts. Rīkojies, ievērojot, kas ir patiesība, un izvairoties no mītiem.

0% PATIESĪBA

Nopūderēts deguns – deguns, kas noklāts ar pumpām

Ja tiek lietota ādas defektus noslēpjoša dekoratīvā kosmētika, lai maskētu strutojošu ādu, poras tiek aizsprostotas vēl vairāk un tiek veicināta pūtīšu veidošanās.

Dermatologu viedoklis – 0% patiesība. Šis apgalvojums varēja būt patiesība pagātnē, taču mūsdienās ir pieejami ļoti augstas kvalitātes pūderi. Dažādi ādas defektus noslēpjošie pūderi aizsargā ādu pret kaitīgiem ārējās vides faktoriem, jo tie satur UV aizsargfiltrus. Dekoratīvās kosmētikas pūderi veido aizsargslāni ziemas laikā, kas pasargā ādu no aukstuma un atūdeņošanās.

0% PATIESĪBA

Akni var izārstēt divās nedēļās

15 gadus veca meitene: “Es pamanīju pūtītes pirms dažiem gadiem. Izmēģināju dažādu ārstēšanu: mājas apstākļos pagatavotas maskas, dažādus pīlingus, lietoju arī ziedes, taču pūtīšu skaits ievērojami nesamazinājās. Pēc divām nedēļām ir mana dzimšanas diena, un es vēlos, lai mana āda būtu gluda. Pamēģināšu vēl vienu krēmu. Ceru, ka tas darīs brīnumus.”

Dermatologu viedoklis – 0% patiesība. Aknes ārstēšana ir atkarīga no slimības smaguma pakāpes, tomēr tas ir ilgs un parasti sarežģīts process, kurā ir nepieciešams ieguldīt daudz pūļu. Ļoti svarīgi ir regulāri konsultēties ar dermatologu un nepārtraukt parakstīto ārstēšanu. Pirmie rezultāti būs pamanāmi vismaz 4-6 nedēļas pēc ārstēšanas sākuma, ja tiek ievēroti dermatologa norādījumi.

100% PATIESĪBA

Pūtīšu izsausēšana ar spirtu nozīmē vairāk jaunu pūtīšu

Ja ādu tīra ar spirtu, tad rodas vairāk pūtīšu. Šķiet, ka pārmērīgais sebuma daudzums tiek uzsūkts, bet patiesībā šī darbība veicina jaunu pūtīšu veidošanos.

Dermatologu viedoklis – 100% patiesība. Spirts izsausina tauku dziedzerus, tie sāk pastiprināti veidot sebumu un rodas vairāk pūtīšu. Tādēļ ir ieteicams izvēlēties spirtu nesaturošu kosmētiku.

0% PATIESĪBA

Veļas ziepes ir vislabākais sejas tīrīšanas līdzeklis piņņu gadījumā

Veļas ziepes ir viss, kas jums nepieciešams, lai tiktu galā ar pinnēm un ārstētu iekaisumu. Šīs ziepes ir ļoti sārmainas, tādēļ efektīvi nomazgā sebumu. Pārmērīgs sebuma daudzums parasti aizsprosto poras. Ja veļas ziepes lieto katru dienu no rīta un vakarā, tad tikai pēc vienas nedēļas jūs priecāsities par veselīgāku, tīrāku un gludāku ādu.

Dermatologu viedoklis – 0% patiesība. Ādas attīrīšanai ir svarīgi izvēlēties dezinficējošus un sebuma veidošanos regulējošus līdzekļus, kuri saglabā ādā mitrumu, kā arī ādu aizsargājošo hidrolipīdu slāni, kas pasargā ādu no ārējiem kairinošajiem faktoriem.