Ja esat pavisam nesen konsultējies ar dermatologu par aknes ārstēšanu, gan jau, ka ar nepacietību gaidāt pirmos redzamos rezultātus. Akne un melnie punkti no ādas nepazudīs kā viens maģisks pieskāriens nakts laikā. Aknes ārstēšana prasa laiku, tādēļ dodiet sev iespēju un turpiniet pildīt ārsta norādījumus.

Kad ārstēšana sāks sniegt vēlamos rezultātus?

Piņņu ārstēšanai ir nepieciešams laiks. Atkarībā no dažādiem faktoriem aknes uzliesmojumi var atkal parādīties. Galvenais ir pacietība un nepadošanās.  

“Ir grūti precīzi paredzēt, kā āda reaģēs, bet parasti pirmajos trīs ārstēšanas mēnešos pūtītes samazinās. ” skaidro dermatologi. 

Kā tikt pie labākajiem rezultātiem aknes ārstēšanā?

Kā Jūs cīnāties ar akni? Šo jautājumu nākas bieži dzirdēt, ja esat bijis pie dermatologa. Ja esat konsultējies ar dermatologu, tad ir nepieciešams ievērot visus viņa ieteikumus. Nesatraucieties, ja rezultātus nenovērojat uzreiz. Atcerieties, ka bez ārstēšanas akne var būt vairākus gadus, ja to neārstē, tā var saglabāties arī visu dzīves laiku, tādēļ sejas āda ir pareizi jākopj. Šī iemesla dēļ ir būtiski ievērot ārsta norādījumus.

Cik ilgi akne var saglabāties uz sejas ādas?

Pusaudžu akne ir hroniska iekaisuma slimība, kuras simptomi, ja tos neārstē, var būt redzami 10 gadus vai dažos gadījumos pat ilgāk!

Esiet motivēts!

Ja Jūsu akne ir vieglā formā, tad rezultāti būs redzami jau diezgan ātri, bet vairumā gadījumu cīņa ar akni ir daudz ilgāka. Bieži vien aknes ārstēšana nesniedz gaidītos rezultātus, jo pacienti domā, ka uzlabojumi būs ļoti ātri, un tos pat nesagaidot, pārtrauc ārstēšanu.  Liela daļa zāļu, ko lieto aknes ārstēšanai, kairina ādu, tāpēc ārstēšanas sākumā seja var kļūt sarkana, sausa, zvīņaina un niezoša. Šīs nevēlamās blakusparādības var būt šķērslis, neskatoties uz to, ka ir līdzekļi, lai mazināto šo kairinošo sajūtu. Viens no tiem ir BIODERMA Sébium Sensitive krēms, kas palīdz mazināt kairinājumu.

Ir sajūta, ka mana ārstēšana nedarbojas!

Brīnumlīdzekļu, kas izārstē akni vienas nakts laikā, nav! Pirms izlemjat, vai ārstēšana ir piemērota Jums, vai nē, godīgi atbildiet paši sev. Vai katru dienu esat stingri ievērojis/-usi ārsta norādījumus? Ārsti to sauc par līdzestību. Ja aizmirstat regulāri lietot krēmu, rezultāti acīmredzami neatbildīs jūsu cerībām. Tas pats attiecas uz gadījumiem, ja sajaucat vai nomaināt vairākus krēmus, par to nepastāstot savam dermatologam.

Ārstēšana vismaz 6 nedēļas

Atcerieties, ka aknes ārstēšanai nepieciešams laiks, un ir jābūt pacietīgam. Nepadodieties pārāk ātri. Jebkura aknes ārstēšana ir jāvēro vismaz 6 nedēļas, pirms var teikt, ka tā darbojas vai nedarbojas. Neskatoties uz regulāru lietošanu, ārstēšana var būt jāpielāgo, pievienojot papildu zāles vai veicot sākotnējo zāļu nomaiņu ar spēcīgāku vai atšķirīgu iedarbību. Šī pieeja parasti nodrošina arī labus rezultātus.