#AknesKlase 2020
Jā un nē aknes gadījumā! Meitenes dalās pieredzē un padomos pēc aknes klases absolvēšanas. Ko savā ikdienā viņas ir mainījušas un pie kādiem jauniem ieradumiem viņas pieturās. Lasi zemāk visu meiteņu pieredzes stāstus par to kā viņas maina savu ikdienu kopjot savu sejas ādu, kurai ir akne.
Sabīne
Sabīne
Ar akni cīnos jau trīs gadus, tāpēc domāju, ka mani novērojumi uz sejas ādas un attiecīgās darbības palīdzēs arī citiem jauniešiem saprast – ar ko sākt!
JĀ attīrīšanai!
Vienmēr, vienmēr attīrīt seju! Kā iemācījos no kosmetoloģes – atstājot dekoratīvo kosmētiku nenomazgātu vienu nakti nozīmē – aptuveni viena mēneša kopšanas darbs vējā.
Mitrinām ādu!
Šis ir viens no atslēgas punktiem, ko iemācījos “Bioderma” semināros.
Iedarbīgi sejas līdzekļi, kā arī laikapstākļi var izsausināt ādu. Tam sekos ādas pretreakcija – vēl vairāk pastiprināsies tauku sekrēcija. Mēs taču to nevēlamies, tādēļ, vienkāršāk sakot, mums šis sausums ir “jākompensē” ar mitrinošu sejas krēmu, kā arī pietiekamu ūdens daudzumu uzturā.
Dārzeņiem – JĀ!
Es teiktu, ka mums noteikti jāēd vairāk dārzeņu! Tiem es saku JĀ! Esmu novērojusi, ka mans ādas stāvoklis ievērojami uzlabojas – tā kļūst elastīgāka un gludāka. Es personīgi uzturā iekļauju brokoļus, burkānus, papriku, tomātus un gurķus, un, protams, neaizmirstu par uztura dažādību.
Saldumi?
Paturpinot par pārtiku. Es neteikšu saldumiem “nē”. Jūs domāsiet – kas par muļķībām? Neapmulstiet – ir jāatceras divas svarīgas lietas – enerģijas bilance organismā un mērs! Ja Tu ikdienā esi aktīvs un sportisks, tad nenoliedzami ogļhidrāti (tajā skaitā kāds našķis) ir tie, kas Tev dos enerģiju. Man tas ir svarīgi, jo ikdienā nodarbojos ar sportu. Tomēr – visam ir jābūt balansā, un katrai lietai ir mērs! Neaizraujamies, bet arī neierobežojam sevi līdz pilnīgai atteikšanās no saldumiem. Mans piemērs – es zinu, ka pirmdien ap pulksten 17:30 iešu uz sporta zāli, tādēļ pēcpusdienā varu apēst kādu biezpiena sieriņu vai šokolādi (kas man ļoti garšo). Otrdien fiziskā slodze nebūs tik liela, tādēļ izvairos no lieka cukura, lai nepastiprinātu aknes izpausmi. No visas “saldās pasaules” es tomēr ieteiktu no uztura izslēgt saldinātos dzērienus, tam es gan saku striktu NĒ.
JĀ saules aizsardzībai!
Aizsardzība no UV stariem ir svarīga, jo saule seju izsausina, turklāt aizsardzība jāievēro ne tikai vasarā! Brīdī, kad saule parādās arvien retāk, mēs novērojam aknes uzliesmojumu. Tas lielākoties ir tieši rudenī, arī man. Tieši tādēļ es domāju par to laicīgi un rūpējos par ādu, lietojot aizsargkrēmus ar SPF (Sun Protection Factor). Bez tam, UV staru ietekmē, āda straujāk arī noveco.
Sportojam!
To darām, ievērojot higiēnu pirms un pēc sportošanas, jo sviedri un mitra vide baktērijām ir labvēlīga. Aktivitātes ne tikai uzlabo fizisko formu, bet arī mūsu iekšējās sajūtas – sakārto domas, atslēdz no darbiem, rod jaunu motivāciju un dod arī sejiņai jauneklīgu un tvirtāku izskatu. Arī pastaiga svaigā gaisā sejas ādai noteikti patiks!
JĀ neatlaidībai!
Lai arī cik ilgu laiku ārstēšana aizņemtu, nekad nepadodies! Rezultāts noteikti būs!
Visbeidzot – izglītojieties!
Visa pamatā ir zināšanas un rūpīgi izvēlēta ārstēšana. Lasiet, studējiet un konsultējieties ne tikai par aknes risinājumiem, bet arī par cēloņiem. Tas arī bija iemesls, kādēļ pieteicos “Bioderma” projektam!
Līva
Tas, ko es noteikti drīkstu un pati sev iesaku katru dienu – dzert ūdeni vai šķidrumu bez pievienotiem cukuriem un nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Tas palīdz justies labāk un gala rezultātā arī uzlabo sejas ādu. Tomēr, ja runājam konkrēti par ādas kopšanu, ir grūti pateikt strikti, ko drīkstu un ko nedrīkstu, jo nezinu, kā jebkura darbība var manu sejas ādu ietekmēt ilgtermiņā, kā arī neesmu konsultējusies ar kādu speciālistu, kurš būtu konkrēti noteicis, ko drīkst un ko nedrīkst. Šī atbilde vairāk būs pēc manām izjūtām un pašsajūtas.
Viena no lielākajām pārmaiņām manā ikdienā ir samazināts dekoratīvās kosmētikas daudzums tieši uz sejas ādas. Mana sejas āda jūtas labāk un es pati jūtos apmierinātāka ar savu sejas ādu, tāpēc esmu uzdrošinājusies un pieņēmusi lēmumu pinnes nenoklāt ar dekoratīvo kosmētiku un ļauties vien Biodermas Sebium krēmam. Es ceru, ka šī izvēle palīdzēs ilgtermiņā, taču līdz ar šo lēmumu mana sejas āda saskaras ar izteiktu apsārtumu sejas vidus daļā, kas nu kļūs par jaunu problēmu manai sejas ādai. Līdz ar šo pinnes ir šķietami mazāk un nesāpīgākas, taču tās, ka ir – liekas lielākas un ilgstošākas. Tomēr diezgan grūti arī novilkt robežu, kas katrai problēmai ir cēlonis. Sākoties Aknes klasei, manā dzīvē ir notikušas ļoti lielas pārmaiņas, gan apkārtējā vidē, gan uzturā, gan fiziskajās aktivitātēs, tāpēc savā ziņā katras manas sejas ādas izmaiņas varētu būt arī rezultāts kādām no dzīves pārmaiņām.
Situācija, kas šķiet gan pasliktinājusies ir komedoni, lai arī sejas āda tiek mitrināta regulāri. Tie vienmēr ir klājuši visu manu seju un tagad tie šķiet vēl vairāk vairojas. Cēloni nezinu, bet labprāt noskaidrotu.
Taču jāuzsver arī labās lietas – attīrošais gēls un krēms noteikti ir licis manai sejas ādai justies labāk – pašsajūtas ziņā. Āda šķietami ir kļuvusi patīkamāka un mazāk taukojas, kā rezultātā es arī varēju pieņemt lēmumu par labu ikdienā sejas ādai bez dekoratīvās kosmētikas.
Katrs aknes gadījums ir indviduāls, tieši tik pat cik indviduāls ir cilvēks. Kas vienam var palīdzēt, nenozīmē, ka tas palīdzēs arī otram, tāpēc KATRAM pašam ir jākonsultējas ar savu speciālistu, katram indviduāli ir jāsaprot, kas palīdz un kas pasliktina situāciju. Pieredzes stāsti noteikti var iedot jaunas idejas cīņai, taču nenodrošina 100% iedarbību visiem. Jāatceras, ka ar sejas ādas kopšanu ir tāpat kā ar sportu – rezultāti nav tūlītēji. Ir jābruņojas ar pacietību, jo veselīga sejas āda prasa laiku un rūpes, tāpēc nepieciešams ieviest savu rutīnu un sejas ādas kopt katru dienu, gadu no gada.
JĀ:
Vismaz divas reizes dienā attīrām sejas ādu!
Konsultējamies ar speciālistiem!
Lietojam sejas maskas un krēmus atbilstoši mūsu sejas ādai un tās tipam!
Ievērojam sejas ādas kopšanas rutīnu!
Izvēlamies kosmētiku, kas nerada poru nosprostošanos!
NĒ:
Nespiežam pumpas!
Samazinām pievienoto cukuru daudzumu uzturā!
Nelietojam skrubjus sejas ādai!
Neizmantojam spirtotus līdzekļus sejas kopšanai!
Neizvēlamies kuru katru produktu, kas tiek reklamēts!
Samanta
1. Sakām JĀ tīram ūdenim!
Es pamanīju uzlabojumus, kad sāku dzert vairāk ūdens. Ādas krāsa palika daudz labāka. Tagad es dzeru 1,5-2 litrus ūdens dienā.
2. Dārzeņiem un augļiem saku JĀ!
Es sāku ēst vairāk dārzeņus un augļus un pamanīju, ka āda kļūst daudz tīrāka, ir mazāk pūtītes un izdala mazāk sebuma. Manā gadījumā rezultāts bija manāms pēc pusotra mēneša.
Vēl viens plušiņš ir tas kā uzlabojās garastāvoklis un parādījās vairāk spēka
3. Sakām JĀ ādas attīrīšanai!
Projektā man paskaidroja, ka ādas tīrīšana ir ļoti svarīgs process. Tāpēc tagad manā ādas kopšanā tā ieņem pirmo vietu. 3 mēnešus ilgas regulāras tīrīšanas laikā es pamanīju daudz pozitīvu efektu: mazāk putītes, mazāk sebuma un vienmērīgākas ādas struktūra.
1. Sakām NĒ sliktam garastāvoklim un stresam!
Ja man ir stress, manas ādas stāvoklis pasliktinās. Parādās arī lielas sarkanas pūtītes, kuras sāp. Pilnīgi izvairīties no stresa nav iespējams, tāpēc man kļuva vieglāk no meditācijas.
2. Sakām NĒ komedogēnai kosmētikai!
Mans ādas stāvoklis pasliktinās arī no dekotatīvas kosmētikas. Parādās melni punkti un izdalās daudz sebuma. Tā kā es nevaru iztikt bez tās, es sāku izvēlēties kosmētiku aptieka vai minerālo kosmētiku, kura sastāva ir TitaniumDioxide; ZincOxide; IronOxides;
Marta
Manā dzīvē aknes kulminācija bija pirms 2 gadiem un šobrīd cīnos ar palikušajām rētām un jaunajām pumpiņām…
Lietas, ko drīkst un ne tikai drīkst, bet tas ir obligāti: regulārqa sejas mazgāšana, kas ietver rīta un vakara sejas mazgāšanu ar attīrošu gēlu vai micelāro ūdeni, regulāra sejas mitrināšana un aizsargāšana no saules, izmantojot sejas krēmus un serumus. Es personīgi saku “jā” sejas pīlingiem un izmantoju skrubi, kad nav iekaisušu pumpu, un sejas masku reizi nedēļā. Es cenšos apmeklēt kosmetologu vismaz reizi pusgadā. Tāpat ikdienā var uzlabot situāciju, seju susinot ar vienreizlietojamajiem roku dvieļiem un mainot spilvendrānu ik pēc dažām dienām. Šīs lietas man palīdz samazināt pumpas un aknes atstātās rētas.
Tomēr ir lietas, ko darot, es tikai pasliktinu situāciju. Ikdienā esmu centusies samazināt cukura daudzumu manā organismā, aizvietojot neveselīgos saldumus ar veselīgiem. Lai gan pati esmu liela saldummīle, paturu prātā, ka cukurs ir viens liels “NĒ”. Vēl noteikti nevajag aiztikt seju – jo mazāk tai pieskarsies, jo labāk tā jutīsies. NĒ un vēlreiz NĒ pumpu spaidīšanai! Es saprotu, ka liekas, ka tas palīdzēs, bet tā nav, jo bez kosmetologa pieredzes un instrumentiem, spiežot pumpas, tu pastiprini iekaisumu.
Rūpīgi mazgā un mitrini seju, neaizraujies ar dekoratīvo kosmētiku (zinu, ka tā liek justies labāk, bet tad izmanto mitrinošos krēmus ar toni), padomā par savu uzturu (pārsaldināti un taukaini ēdieni nav labi ne organismam, ne tavai sejai) un esi pacietīga! Tev viss izdosies!
Dārta
Tā līdz galam vēl neesmu sapratusi, kad der manai sejas ādai, bet projekta laikā esmu iemācījusies dažus knifiņus, ar kuriem tad arī padalīšos.
Tātad JĀ sakām pareizai sejas kopšanai, uzturam un fiziskajām aktivitātēm. Manā gadījumā tā ir sejas kopšana ar Biodermas līdzekļiem. Gribu arī uzsvērt, ka svarīga ir regulāra sejas ādas kopšana, neatkarīgi no tās stāvokļa, ar Tavai ādai vispiemērotākajiem līdzekļiem. Nepietiks notīrīt seju reizi nedēļā..
Manā gadījumā arī uzturs ir kā viens no noteicošajiem faktoriem, jo nepareizs uzturs saasina Aknes simptomus. Tāpēc es izvēlos teikt NĒ pārāk daudz cukuram un baltajiem miltiem, arī piena produktus cenšos līdzsvarot – aizstāt vai nelietot.
Noteikti saku nē arī smēķēšanai, alkohola lietošanai.. šie faktori neizraisa Akni, bet saasina gan. Tā pat arī dekoratīvā kosmētika, kas nosprosto poras, tāpēc to lietoju tikai svētkos vai gadījumos, kad Akne nav saasinājusies. Un stingru NĒ saku arī uz eļļas bāzes ražotiem sejas kopšanas produktiem. Esmu sapratusi, ka tie nu noteikti nepatīk manai Aknei. Ak, jā.. saku NĒ arī pūtīšu izspiešanai, nu cenšos:) Es mācos ļaut tām sadzīt pašām, lai nepasliktinātu stāvokli un neatstātu rētas.
Pabeigsim uz pozitīvas nots – noteikti saku JĀ fiziskajām aktivitātēm. Kaut vai 30 min pastaigai katru dienu, tas ne tikai uzlabo sejas ādu, bet arī garastāvokli. Un JĀ dermatologa konsultācijai. Man šķiet svarīgi jau agrīnā Aknes stadijā konsultēties ar speciālistu, lai saprastu ko un kā darīt. Jo efektīva un pareizā ārstēšana var palīdzēt novērst rētu veidošanos un Aknes saasināšanos.
Vera
Pirmkārt, aknes rodas nepietiekošas higiēnas dēļ. Seju ir jāmazgā minimums 2 reizes dienā. Vairāk, ja esiet gājuši ārā, jo tur ir daudz piesarņojumu, kas sēžas uz sejas. Pie tam tagad ir pandēmija, kādēļ mums ir jānēsa sejas aizsargmaskas.
Otrkārt, ir jāēd veselīgi. Līdz galam nav izpētīts, kā uzturs ietekmē akni, bet daudzi varēja saprast, ka ēst pārāk daudz kaut kā nav labi veselībai.
Apkopojot visu uzrakstītu, jāmazgā seju un jāēd mēreni daudz.