Akne nav tikai “pārejoša pusaudžu problēma”, un tā noteikti nav pierādījums sliktai higiēnai. Diemžēl sabiedrībā joprojām cirkulē virkne mītu, kas ne tikai neveicina izpratni par šo ādas problēmu, bet var arī kavēt tās veiksmīgu ārstēšanu. Laiks paskatīties šiem mītiem acīs un tos izjaukt – vienu pēc otra.

Mīts #1: Akne/pinnes ir tikai pusaudžu problēma

Ne gluži. Lai arī pusaudžu hormonu vētras bieži izraisa akni, šī ādas problēma var attīstīties jebkurā vecumā. Pieaugušo akne nav nekas neparasts – pie vainas var būt stress, hormonālas izmaiņas, zāles vai ģenētiskie faktori. Tā nav tikai “pubertātes fāze”, no kuras visi izaug.

Mīts #2: Ja āda ir taukaina, to nevajag mitrināt

Tieši otrādi – mitrināšana ir kritiski svarīga arī taukainai un ar akni skartai ādai. Izmantojot vieglus, nekomedogēnus mitrinātājus, āda saglabā savu aizsargbarjeru un neizjūt nepieciešamību vēl vairāk ražot sebumu. Bez mitrināšanas āda kļūst dehidrēta, kas tikai saasina problēmu.

Mīts #3: Pumpu spiešana palīdz tikt galā ar problēmu ātrāk

Ak jā… klasika. Diemžēl pumpu spiešana var tikai padarīt situāciju sliktāku – baktērijas var nonākt dziļākajos ādas slāņos, izraisīt iekaisumu, pigmentāciju un pat rētas. Ātrākais ceļš uz dermatologa kabinetu.. ir turpināt spiest pumpas.

Mīts #4: Saule izārstēs pinnes

Jā, āda pēc saules iedarbības var izskatīties labāk – uz īsu brīdi. Saule izžāvē virskārtu un samazina tauku izdalīšanos, taču šis “uzlabojums” ātri vien pārvēršas pretējā efektā. Ilgtermiņā UV stari izraisa ādas dehidratāciju un poru aizsprostošanos. Turklāt – pigmentācijas problēmas un priekšlaicīga novecošana nāk komplektā.

Mīts #5: Akne rodas no netīras ādas

Šis mīts ne tikai ir neprecīzs, bet arī stigmatizējošs. Akne nav infekcija, un tā nerodas no “netīrumiem”. Lai gan baktērijas kā Cutibacterium acnes var iesaistīties iekaisuma veidošanās procesā, tās pastāvīgi atrodas uz ādas – arī tad, kad aknes nav. Galvenie cēloņi slēpjas iekšējos faktoros: hormonālas izmaiņas, sebuma pārprodukcija, ģenētiskie faktori un poru nosprostošanās.

👉 Iepazīsties ar Danas stāstu – viņa pati gāja cauri aknes procesam, saskārās ar līdzīgiem mītiem un maldiem, bet atrada savu ceļu uz veselīgāku ādu. Skaties video un uzzini, kas viņai palīdzēja, un kādas kļūdas būtu vērts no tiesas neatkārtot.

💚 Tu neesi viens savā cīņā ar akni. Seko līdzi www.aknesklase.lv, Bioderma sociālajiem medijiem un iedvesmojies, mācies un sper soli tuvāk veselīgākai ādai.

0 Comments

Atbildēt

Avatar placeholder

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *