Lāzerprocedūras ir plaši izmantotas ādas stāvokļa uzlabošanai, īpaši aknes rētu, pigmentācijas plankumu un smalko līniju samazināšanai. Procedūras laikā lāzers rada kontrolētus ādas bojājumus, lai stimulētu dabisko reģenerācijas procesu – kolagēna sintēzi, elastības uzlabošanu un ādas virskārtas atjaunošanu. Taču šis process nebeidzas brīdī, kad procedūra ir pabeigta. Ādas dziedināšanās pēc lāzera iedarbības ir kritiski atkarīga no tā, kā tiek veikta turpmākā kopšana.
Kas notiek ar ādu pēc lāzera iedarbības?
Pēc lāzerprocedūrām āda parasti piedzīvo:
Eritēmu (apsārtumu)’;
Paaugstinātu jutību;
Sausumu un lobīšanos;
Nelielu pietūkumu;
Dažkārt mikroplaisas vai kreveles veidošanos (atkarībā no procedūras dziļuma).
Šīs izmaiņas rodas, jo lāzers bojā epidermu vai dermas slāņus, tādējādi aktivizējot dabisko dziedināšanas un atjaunošanās procesu.
Kāpēc nepieciešama īpaša ādas kopšana?
Āda pēc lāzera ir ievainojama – tās barjerfunkcija ir traucēta, kas palielina infekciju, dehidratācijas un pigmentācijas traucējumu risku. Lai mazinātu blaknes un paātrinātu dziedināšanu, nepieciešama rūpīga un pielāgota kopšana, kas:
Atjauno ādas barjeru;
Samazina iekaisumu;
Nodrošina intensīvu mitrināšanu;
Aizsargā pret UV starojumu un vides faktoriem.
Galvenie kopšanas principi pēc lāzerprocedūrām
🔹 Mitrināšana
Ādas mitrināšana ir prioritāte. Pēc lāzera ievērojami palielinās transepidermālā ūdens zudums (TEWL), tāpēc jāizmanto mitrinoši līdzekļi ar sastāvdaļām kā hialuronskābe, pantenols, glicerīns un keramīdi.
🔹 Barjeras aizsardzība
Svarīgi izmantot produktus, kas stiprina ādas aizsargbarjeru. Tie palīdz samazināt iekaisumu un infekciju risku. Ieteicami ir līdzekļi ar minimālu sastāvdaļu skaitu un bez kairinošiem komponentiem (piemēram, alkohola, smaržvielām, skābēm).
🔹 UV aizsardzība
Ultravioletais starojums pēc lāzerprocedūras var izraisīt pastiprinātu pigmentāciju un aizkavēt dziedināšanu. Tāpēc obligāti jālieto plaša spektra (UVA/UVB) sauļošanās aizsarglīdzekļi ar SPF 50+.
🔹 Agresīvu produktu izslēgšana
Jāizvairās no skābju (AHA, BHA), retinola, mehānisko skrubju un citu eksfoliējošo vai kairinošo līdzekļu lietošanas, līdz āda pilnībā atjaunojas.
🔹 Minimāla manipulācija ar ādu
Āda nedrīkst tikt mehāniski kairināta – nav ieteicama intensīva mazgāšana, beršana vai kreveļu mehāniska noņemšana.
Pēc lāzerprocedūras Laura ievēroja rūpīgu ādas kopšanas rutīnu, lai veicinātu ādas atjaunošanos un samazinātu iespējamo komplikāciju risku. Viņas izvēlētie produkti bija:
1. Attīrīšana: BIODERMA Cicabio Baume Lavant attīrošais balzams
Lai maigi attīrītu ādu bez kairinājuma, Laura izvēlējās šo balzamu, kas piemērots jutīgai un bojātai ādai. Tā sastāvā esošais cinka glikonāts palīdz kavēt baktēriju vairošanos, savukārt ANTALGICINE™ tehnoloģija samazina diskomforta sajūtu. Balzams ir piemērots lietošanai uz sejas, ķermeņa un intīmām zonām.
2. Mitrināšana un atjaunošana: BIODERMA Cicabio Crème+ krēms
Pēc attīrīšanas Laura uzklāja šo krēmu, kas veicina ādas atjaunošanos un samazina rētu veidošanās risku. Krēms satur Optimal Repair kompleksu, kas palīdz atjaunot ādas barjeru, un ANTALGICINE™ tehnoloģiju, kas mazina niezi un diskomfortu. Produkts ir piemērots lietošanai uz sejas, ķermeņa un intīmām zonām, un to var lietot pieaugušie, bērni un zīdaiņi.
0 Comments