Atziņas pēc tikšanās ar dermatologu, kosmetologu un uztura speciālisti

monta-aknesklase

Monta

Ziniet, esmu sapratusi, ka neviens nav burvis. Man pašai ir jāgrib, jādara, jātic un jācīnās, lai panāktu un sasniegtu savus mērķus. Cerēju, ka tikšanās ar profesionāļiem ieviesīs tūlītējas pārmaiņas manā dzīvē, un viss momentāli uzlabosies. Tomēr tā vis nenotika!

Lai arī uz mani nav palicis ievērojams efekts, zemapziņā šis – tas ir aizķēries. Pateicoties lekcijai ar dermatoloģi, es neesmu pārtraukusi izspiest pa kādai neglītai pinnei, taču tagad vismaz to daru pareizāk, sterilāk, piesardzīgāk. Sāku atradināties no neapzinātas sejas aiztikšanas un aknei nevēlamiem sejas un higiēnas produktiem.

Uztura speciāliste neapgrieza manus ēšanas paradumus kājām gaisā. Tomēr esmu uzsākusi savu maltīšu dienasgrāmatu. Atzīšos, brīžiem aizmirstu šo to ierakstīt, bet pašķirstot lapas atpakaļ, manas izvēles attiecībā uz ēdienu ir kļuvušas prātīgākas.

Arī Biodermas līdzekļi nav maģiska formula, kas novērš akni 2 nedēļu laikā. Manu seju joprojām klāj pinnes, vēlāk to atstātās rētas, taču ir manāmi uzlabojumi. Skatoties spogulī, pat ar visām tām vietām uz sejas, ko es tik ļoti nemīlu, es jūtos skaista, jo zinu, ka sevi kopju un rūpējos. Kopā ar Bioderma es dodos karā pret akni un kopā lutinu sevi, jo tāpat kā man, arī manai ādai gribas justies labi. Esmu iemācījuises, cik svarīga ir regularitāte un cik liktenīga ir pat viena izlaista diena, reize.

Nekas vēl nav beidzies, es esmu “Aknes klases” projeta pusceļā, vēl daudz kas priekšā. Ar projektu nekas nebeigsies, tikai tad, manuprāt, es stāšos pret akni viens pret viens un cīnīšos, līdz uzvarai!

martapaula-aknesklase

Marta

Pēdējo trīs mēnešu lekcijas ir bijušas ļoti vērtīga pieredze, jo tās deva iespēju pārdomāt, sakārtot un pat mainīt dažus ikdienas paradumus. Zemāk apkopoju vērtīgākās atziņas no lekcijām.

Atziņas no dermatoloģes: 

  1. Akne nerodas kāda viena iemesla dēļ. Visticamāk to ietekmē vairāki aspekti – uzturs nepareiza ādas kopšana, psihoemocionālais stāvoklis u.c. 
  2. Akni var iedalīt 3 smaguma formās – viegla, vidēji smaga un smaga. Lai novērstu turpmākas problēmas, pie dermatologa jādodas laikus.
  3. Ādas kopšanas līdzekļi jāizvēlas atbilstoši ādas tipam, ikdienas kopšanā jāiekļauj gan mitrināšana, gan attīrīšana.

Atziņas no kosmetoloģes: 

  1. Kosmetologs nav tas pats, kas dermatologs. Vidēji smagas un smagas aknes gadījumos jāvēršas pie dermatologa.
  2. Kosmetologa procedūras ādas problēmu gadījumā būtu jāapmeklē reizi mēnesī.
  3. Ir dažāda veida procedūras, ko veic kosmetologa kabinetā, speciālists izvēlas ādas tipam piemērotāko.

Atziņas no uztura speciālistes: 

  1. Piena produkti var saasināt akni.
  2. Lai veiksmīgāk ārstētu ādas problēmas, jāatsakās uzturā lietot rafinētus cukurus.
  3. Ir vērts konsultēties ar uztura speciālistu, jo iespējams, ka ādas problēmas izraisa kāda pārtikas alerģija vai nepanesamība.

Mani paradumi saistībā ar ādas kopšanu ir mainījušies, jo beidzot  ir izveidojusies rutīna rūpēties par ādu gan rītā, gan vakarā ,attīrot un mitrinot. Rezultāts jau sāk veidoties, jo āda ir mazāk taukaina un apsārtums mazinās. Ar uzturu vēl pagaidām nav viegli, jo roka bieži paslīd dažādu kārumu virzienā, tomēr skolas bulciņu vietu jau sāk aizstāt siltas un pilnvērtīgas pusdienas.

darta-aknesklase

Dārta

Tikšanās ar dermatoloģi, uztura speciālisti, kā arī kosmētiķi ir noteikti devusi stimulu nepadoties un neapstāties šajā piedzīvojumā. Protams, būs kāpumi un kritumi, uzlabojumi, brīži, kad sirds vēlēsies ko tādu, kas sejai nepatiks. Taču jāatceras, ka mēs esam tikai cilvēki – ir jāpiedod sev, jāceļas un jāmēģina vēlreiz. Varbūt tieši to nākamo reizi izdosies!

Vērtīgākā atziņa, ko noteikti vajadzētu izcelt no katras aizvadītās lekcijas, ka visa pamatā ir pacietība – tas ir galvenais! Dienas var vilkties nežēlīgi ilgi, stundas iet uz riņķi, taču rezultāts būs, noteikti būs! Ir tikai jāpagaida. Svarīga nianse, protams, ir arī uzturs, jo bieži vien tas, kas tiek apēsts, atspoguļojas uz sejas, lai vai cik sāpīgi tas nebūtu, bet nu tā tas ir.

Kā par nelaimi, mans bieds un klupšanas akmens ir cukurs. Esmu jau neskaitāmas reizes mēģinājusi atteikties no tā uz visiem laikiem, tomēr tas ņēmis virsroku. Neskatoties uz neveiksmēm, es joprojām esmu apņēmības pilna mēģināt atkal un atkal līdz sanāks! Taču pakāpeniski tas arvien vairāk un vairāk pazūd no manas ikdienas ēdienkartes.

Lai vai cik muļķīgi tas neizklausīties, ir SVARĪGI atrast laiku pilnvērtīgam miega daudzumam, kas man vēl joprojām sagādā grūtības, tomēr cenšos visu izdarīt laikus un doties gulēt laicīgi.

Ja rodas neziņa par to, ko darīt ar savu sejas ādu, kādas maskas, skrubjus lietot, vai vispār kaut ko likt uz sejas, tad galvenais sejas ādu mitrināt – ar to nevar nošaut greizi! Tas ir būtiskākais, kas sejai vajadzīgs.

Ceļoties no rītiem, seju nomazgāju ar Sebium Gel Moussant, nosusinu ar salveti, tad notīru ar Sebium H20, uzklāju Sebium Hydra. Tā kā Sebium Hydra krēms ir ļoti mitrinošs, es nogaidu kādas 10 minūtes līdz krēms ir iesūcies, tad lieko daudzumu vieglu nosusinu ar salveti. Vakaros aptuveni tāda pati rutīna, taču pēc Sebium H20 uz izsitumiem uzklāju salicilskābi, uz problēmzonām – Differin gelu. Papildus lietoju uzturā naktssveces eļļas kapsulas, kā arī nīma kapsulas un hroma tabletes.

Kopumā sejas āda noteikti ir uzlabojusies, apsārtums ir kaut cik mazinājies, kā arī pumpas neuzmetas vairs tik bieži, āda nav tik taukaina kā agrāk. Pirms tam bija bail no rīta ieskatīties spogulī, domājot tur ieraudzīt neskaitāmas jaunas pumpas, taču pēdējā laikā spogulī skatos ar smaidu. 🙂

mareks-aknesklase

Mareks

Mani ieguvumi:

Ar dermatoloģi: 

  1. Sapratu to, cik svarīgi ir lietot visus piemeklētos sejas līdzekļus un kā tie iedarbojas.
  2. Dermatoloģe paskaidroja, cik svarīgi ir nespiest pumpas un kā labāk tās apstrādāt, lai nepaliktu rētas.
  3. Kaut kas jauns, ko es uzzināju, ir tas, ka saule nav atrisinājums pumpām un ka ikdienā ir jālieto saules aizsargkrēms.

Ar uztura speciālisti:

  1. Uzzināju, ka ir vēlams izvairīties no asiem ēdieniem, kas spēj izraisīt pumpu izmešanos.
  2. Diemžēl sapratu, ka jāmēģina atteikties no taukainiem un pārāk saldiem ēdieniem.
  3. Protams, nostiprināju apziņu par ūdens nozīmi uzturā.

Ar kosmetoloģi:

  1. No kosmetoloģes lekcijas izveidoju savu sejas rutīnu.
  2. Sapratu, kā pareizi lietot sejas maskas.
  3. Uzzināju dažādas sejas kopšanas metodes mājas apstākļos.

Mani ikdienas paradumi pavisam noteikti ir mainījušies. Es mēģinu rītu sākt ar kosmetoloģes ieteikto profilaktisko rutīnu, kā arī katru rītu ēdu auzu pārslu/kvinojas putru, kas ir viegls priekš kuņģa.

Ādu kopju 3x dienā – no rīta, pēc skolas, vakarā. 
Katru dienu mēģinu izdzert vismaz 2,5- 3l ūdens, jo arī trenējos, tāpēc apzinos, ka man ir jādzer vairāk ūdens. Pagaidām ir grūti atteikties no saldumiem, bet vismaz to patēriņš paliek mazāks. Domāju, ka esmu uz pareizā ceļa un pēc kāda laika varēšu redzēt rezultātus.

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *