Aknes atbalsta programmas noslēgums

Kopš aprīļa līdz pat decembrim jaunieši kopā ar Bioderma un dažādu jomu speciālistu palīdzību cīnījās ar akni. Projekta laikā dermatoloģe Lana Mieze dalībniekiem izskaidroja kā veidojas akne un kas to provocē, savukārt kopā ar dermatoloģi Elīnu Ozolu bija iespēja pievērsties aknes skartas ādas kopšanai ikdienā un arī vasaras saulainajā laikā. Kopā ar klīnisko psiholoģi Elīnu Bārtuli runājām emocionālo veselību un kosmetoloģi Intu Rozenbergu par kosmētiskajām procedūrām, uztura speciāliste Guna Rijkure skaidroja par uztura ietekmi uz akni un grima māksliniece Krista Zvirgzdiņa dalījās ieteikumos ādas nepilnību maskēšanā ikdienā un grima uzklāšanā svētku reizēs.  

Es pieteicos Aknes klasei, jo jau pirms tam – veselu gadu iepriekš redzēju, ja nemaldos Instagram, ka jaunieši ar aknes problēmām piedalās šajā projektā un sniedz pozitīvas atsauksmes. Tā kā arī es cīnos ar akni, nolēmu, ka jāpiesakās, jo nav jau ko zaudēt. Es būšu tikai ieguvēja. Tieši sanāca arī tā, ka tad, kad pieteicos Aknes klasei, es sāku daudz nopietnāk pievērsties šai problēmai – sāku iet pie speciālistiem (dermatologa, kosmetologa u.c.), veicu dažādas analīzes, pievērsos fiziskajām aktivitātēm vairāk utt. Citiem vārdiem sakot, meklēju problēmas cēloni un vēlējos to apkarot. Aknes klase šķita pareizā vieta, kur būs cilvēki ar tādām pašām problēmām, sajūtām un pārdzīvojumiem. Kā arī komplektā nāk ekspertu padomi un biodermas produkti, kurus var pamēģināt un atrast sev piemērotāko.

Galvenokārt sejas ādas kopšanas rutīnai lietoju – Sebium gel moussant, Sebium sensitive krēmu un Photoderm Aquafluide  Max SPF 50+ saules aizsargkrēmu, taču pamēģināju arī Photoderm Nude Touch SPF 50+ saules aizsargkrēmu, lai būtu sedzošs krēms ar toni, kas var nosegt ādas nepilnības. Tāpat pamēģināju micerālo ūdeni – Sebium H2O, galvenokārt, lai noņemtu kosmētiku un iepriekš minēto saules aizsargkrēmu. Vasaras sezonā, ādai kļūstot taukainākai, pamēģināju Sebium Mat Control, taču šis produkts nebija piemērots manai ādai. Visbeidzot noslēgumā, es izmēģinātu jauno Biodermas produktu – Sebium Gel moussant actif, jo man ļoti patīk sejas attīrīšanai lietot tieši gelus. 

Projektam noslēdzoties, galvenās ādas kopšanas rutīnas izmaiņas ir saistītas ar to, ka sāku lietot saules aizsargkrēmu, jo personīgi šķita, ka saule jau dara tikai labu manai sejas ādai. Kopumā arī projekta ietvaros turpināju līdzšinējo rutīnu – attīrīju sejas ādu ar gelu, tad to mitrināju ar krēmu un noslēdzu ar saules aizsargkrēma uzklāšanu. Ādu attīru un mitrinu gan no rīta, gan vakarā pirms gulētiešanas vai arī tad, kad ir bijis intensīvs treniņš.

Pirms projekta uz sejas bija novērojami apmēram 4x vairāk izsitumi un jau zemādas iekaisumi, šobrīd mēneša laikā es novēroju kādas 2 – 4 pinnes, taču, kā jau teicu – akne ir samazinājusies, jo gan ievēroju sejas ādas kopšanas rutīnu, gan devos pie speciālistiem – meklēju sejas ādas problēmas cēloni un šķiet, ka esmu to atradusi bez, piemēram, spēcīgu antibiotiku lietošanas un citu zāļu ārējas lietošanas.

Manuprāt, projekts bija noderīgs, jo, lai gan es esmu devusies pie vairākiem dermatologiem, man neviens neizskaidroja zinātniski, kāpēc rodas pinnes un kādas ir tās stadijas. Tāpat ļoti patika tikšanās ar Kristu Zvirgzdiņu, kad tieši arī runājām par saules aizsargkrēmu uzklāšanas nepieciešamību. Kā arī patika, ka projekta laikā varēja uzdot sev svarīgus jautājumus.

Citiem cīņā ar akni novēlu nepadoties, jo zinu, ka tas ir ilgs process līdz ir redzami rezultāti un līdz āda uzlabojas. Tāpat es novēlu būs pozitīviem un ja vajag, prasīt palīdzību no citiem (arī emocionālu atbalstu), jo zinu, ka arī es pati vēlējos ārstēšanas procesā padoties, man nepatika tas, ko redzu spugulī, bet galvenais ir censties un atcerēties, ka ārstēšana nav sprints, bet maratons!

Linda Broliša

Kādu dienu “sērfojot” internetā pamanīju iespēju jauniešiem piedalīties projektā “Aknes klase”, lieki nedomājot, nolēmu pamēģināt. Es pieteicos šajā projektā, jo vēlējos paplašināt savas zināšanas par veselīgu dzīvesveidu – sejas kopšanu, uzturu un veidiem, kā sev palīdzēt.

Projekta laikā, sejas attīrīšanai, lietoju BIODERMA Sebium H20 micelāro ūdeni. Mani ļoti piesaistīja tas, ka sejas attīrīšanas process ar to nav laikietilpīgs un pēc micelārā ūdens lietošanas to nav jānoskalo. Vēlāk, projekta laikā, man bija iespēja izmēģināt arī jauno BIODERMA Sebium gel moussant actif attīrošo gēlu. Pēc katras gēla lietošanas reizes āda jutās patīkami svaiga un attīrīta.

No krēmiem projekta laikā biju izmēģinājusi gan BIODERMA Sebium sensitive, gan arī BIODERMA Sebium global krēmus. Sākotnēji lietoju Sebium sensitive krēmu, taču ar laiku šķita, ka sejas ādas uzlabojumi ir apstājušies, tāpēc nolēmu pamēģināt Sebium global krēmu. Sebium global krēms manai sejas ādai iepatikās un līdz ar to, arī progress turpinājās.

Projekta laikā izmantoju arī saules aizsargkrēmu – BIODERMA Photoderm AKN Mat SPF 30 krēmu. Šis aizsargkrēms, salīdzinoši ar citiem iepriekš izmēģinātajiem, neatstāj ādu taukainu.

Mans rīts iesākas ar sejas noskalošanu ar vēsu ūdeni un turpinājumā notīru sejas ādu ar BIODERMA Sebium H20 micelāro ūdeni. Tad uzklāju BIODERMA Sebium global krēmu un noslēgumā saules aizsargkrēmu – BIODERMA Photoderm AKN Mat SPF 30. Savukārt, dienas beigās notīru seju ar BIODERMA Sebium gel moussant actif gēlu, kam seko BIODERMA Sebium global krēma uzklāšana.

Pirms iesaistīšanās projektā vienmēr salīdzināju savu sejas ādu ar citu cilvēku ādu, ko sastapu gan uz ielas, gan interneta dzīlēs. Tas radīja manī nepārliecinātību par sevi un saviem spēkiem. Šobrīd situācija ir mainījusies uz pozitīvo pusi. Ja sākotnēji gandrīz vai katru dienu uz manas ādas parādījās jaunas pinnes, āda bija ļoti taukaina un nekopta, tad šobrīd jaunas un sāpīgas pinnes mani “apciemo” daudz retāk un ir āda kļuvusi gludāka. Protams, mana sejas āda nav perfekta, ir jāstrādā daudz, lai to sasniegtu, bet esmu apmierināta redzot šos rezultātus un priecājos, ka pieteicu dalību projektā!

Dalība projektā bija noderīga, jo tā man “pavēra acis” uz to, ka sejas ādas veselību ietekmē dažādi faktori un man ir jāpievērš sava uzmanība katram no tiem. Diemžēl vēl aizvien nav izgudrots viens līdzeklis, kurš palīdzēs visiem un atrisinās jebkuru ar sejas ādu saistīto problēmu, tāpēc ikkatram ir jāizzina sava āda, tās tips un rūpīgi jākopj tā. Tā kā viena no manām problēmām ikdienā ir veselīgs uzturs, tad man vislabāk iespiedusies atmiņā ir tikšanās ar uztura speciālisti, kas rada atbildes uz jautājumiem, kas mani bija “mocījuši” jau ilgāku laiku.

Cīņā ar akni ir nepieciešams spēcīgs gribasspēks, vēlme mainīties. Ir jāapzinās, ka rezultāti nenāks ātri, bet rezultātā gandarījums par paveikto būs milzīgs! Galvenais – nepadoties pusceļā!

Evita Dzervinika

Es pieteicos projektam, lai iegūtu jaunas zināšanas par sejas ādas kopšanu, par dažādiem iekšējiem procesiem organismā, kas ietekmē akni. Mani interesēja arī, ko drīkst lietot uzturā, ko nedrīkst lietot uzturā, lai neizraisītu lielākas sejas ādas problēmas. Es gribēju uzzināt citu dalībnieku pieredzi un, protams, konsultēšanās ar speciālistiem bija galvenais iemesls, kādēļ pieteicos šajā projektā.

Mans BIODERMA produktu klāsts bija diezgan liels. Es lietoju regulāri Sébium Gel moussant putojošo gelu no rīta un vakarā, kā arī Sébium H2O attīrošo ūdeni, lai notīrītu dekoratīvo kosmētiku. Sākumā lietoju Sébium Global krēmu vakarā, taču tas nebija man piemērots, jo sausināja manu ādu, tāpēc es sāku šī kŗēma vietā vakarā lietot Hydrabio Sérumu, kas ļoti labi mitrināja manu ādu. No rīta lietoju Sébium Sensitive krēmu, kurš bija izcils krēms manai ādai. Tas ļoti labi mitrināja un labi darbojās kā grima bāze. Viens no lielākajiem BIODERMA produktu atklājumiem man bija Photoderm NUDE Touch SPF 50+ tonēts saules aizsarglīdzeklis. Tas strādāja, kā tonizējošs līdzeklis, kurš ļoti labi paslēpa man visas sejas ādas nepilnības, aizsargājot ādu no UV starojuma. Izmēģināju arī jauno Sebium Gel Moussant Actif aktīvo putojošo gelu. Tas man arī ļoti patika.

No rīta es regulāri lietoju, kādu no BIODERMA putojošiem gēliem un uzklāju Sebium sensitive krēmu. Uzklāju Photoderm NUDE Touch SPF 50+ tonēts saules aizsarglīdzekli, lai paslēptu sejas ādas nepilnības. Vakarā es notīru kosmētiku ar Sébium H2O attīrošo ūdeni, notīru seju ar kādu no BIODERMA putojošiem gēliem un uzklāju Hydrabio Sérumu

Pirms projekta mana āda bija ļoti taukaina, ar daudz pinnēm. Tā taukojās ik pēc 30 minūtēm. Tagad āda ir palikusi maigāka. Āda taukojas daudz retāk nekā tas bijis iepriekš.

Projekts bija ļoti noderīgs, jo tā laikā es satikos ar daudziem speciālistiem, kuri deva padomus aknes ārstēšanā un kopšanā. Es virtuāli tikos ar dermatologu, psihologu, kosmetoloģi, uztura speciālistu. Man visvērtīgākā tikšanās bija ar dermatologu, jo man šķita, ka tieši dermatoloģe man deva visvairāk informācijas par manu sejas problēmu. Bet man interesēja paklausīties ikkatru no speciālistiem.

Es novēlu citiem cīņā ar akni nekad nepadoties. Akne ir ļoti cikliska, sejas āda var uz kādu laiku pasliktināties un var arī uzlaboties. Jāiemācās sadzīvot ar šo problēmu un jāiemīl sevi ar visām sejas ādas nepilnībām.

Diāna Semuka

Projektā “Aknes klase” pieteicos, lai uzzinātu, kā labāk rūpēties par savu ādu un kā pa visam atvadīties no aknes, tai skaitā izmēģinot jaunus produktus.

Projekta laikā izmantoju  sejas tīrīšanas gēlu (Bioderma Sebium Gel moussant) un saules aizsargkrēmu ar matējošu efektu (Photoderm AKN Mat). No sākuma izmēģināju Bioderma Sebium, kuru vēlāk nomainīju uz Bioderma Sebium Sensitive, tamdēl ka sejas ādai tas likās par stipru. Izmēģinot Bioderma Sebium Sensitive mana āda sāka vairāk taukoties, tāpēc nomainīju uz Bioderma Mat, pie kura arī paliku līdz projekta beigām.

    Rutīna ar Biodermas produktiem sākās jau no rīta. Noskaloju seju ar gēlu, pēc tam uzklāju krēmu un noslēdzu savu rīta rutīnu ar saules aizsargkrēmu. Ja dienas laikā jutu, ka nepieciešams vēlreiz uzklāt saules aizsargkrēmu, tad to arī uzklāju atkārtoti.

    Sākot projektu, pūtītes un aknes atstātās retas bija mazāk kā beigās. Vaina nebija produktos, bet gan veselības problēmā, kas nebija pamanīta ātrāk. Cauri visiem mēnešiem bija brīži, kad sejas āda izskatījās labāk un pati jutos superīgi, bet bija arī brīži, kad tomēr nebija komfortabli ar izsitumiem.

Projekts bija viennozīmīgi noderīgs, jo skaidri uzzināju iemeslu izsitumiem, kā arī papildināju savas zināšanas caur lekcijām ar dažādiem speciālistiem. Un tagad arī zināšu, kurus Biodermas produktus veikalā varēšu izvēlēties turpmāk.

Cīņa ar Akni ir grūta, tāpēc es novēlu nepadoties un turpināt cīnīties līdz pašām beigām. Jāatceras, ka svarīgi ir saņemt palīdzību, uzmundrinājumu,  padomu no speciālista vai tuviniekiem, lai šis ceļš nebūtu pārāk garš un bēdu pilns.

Amanda Pērkona

Projektam es pieteicos, lai rastu jaunus spēkus cīņai ar akni. Uzrunāja tas, ka tiek izstrādāta sejas kopšanas rutīna, notiek tikšanās ar speciālistiem un tas viss kopumā, motivētu nenolaist rokas. 

Projektu uzsāku ar Sebium attīrošo gēlu, Sebium Global krēmu un Sensibio Light mitrinošo krēmu. 

Manīju, ka Sebium Global krēms sāka kairināt sejas ādu, lai arī iepriekš lietotie krēmi arī vienmēr ir kņudinājuši un esmu domājusi, ka tas ir normāli, nolēmu tomēr pamainīt krēmu, kas domāta jūtīgai ādai, lai redzētu vai ir kāda atšķirība. Sebium Global krēmu nomainīju pret Sebium Sensitive krēmu. Uzreiz novēroju, ka āda vairs nav tik apsārtusi, krēms nekņudina un seja ir “nomierinājusies”. 

Vasarā nāca vēl klāt Photoderm AKN Mat saules aizsargkrēms, ko ļoti cītīgi lietoju. 

Šobrīd manu plauktiņu vēl ir papildinājis Sebium micelārais ūdens, ko izmantoju kosmētikas noņemšanai. 

Šobrīd es attīru seju gan no rīta, gan vakarā ar Sebium attīrošo gēlu, no rītiem uzklāju Sebium Sensitive krēmu un arī papildus mitrinošo krēmu. Vakarā uzklāju dermatologa izrakstītu Duac gēlu. 

Šobrīd es attīru seju gan no rīta, gan vakarā ar Sebium attīrošo gēlu, no rītiem uzklāju Sebium Sensitive krēmu un arī papildus mitrinošo krēmu. Vakarā uzklāju dermatologa izrakstītu Duac gēlu. 

Uzsākot projektu mana āda bija apsārtusi ar iekaisīgiem elementiem, vidēji smaga akne. Lai arī pa projekta laika varēju novērot arī “miera stāvokļus”,kad seja nebija apsārtusi un ar jauniem izsitumiem, šobrīd, uz projekta noslēgumu, manas sejas ādas stāvoklis atkal ir saasinājies un ar dermatologu esam vienojušies par daudz smagāku, iekšķīgu medikamentu uzsākšanu. 

Projekta laikā guvu noderīgu informāciju, tiekoties ar kosmetologu, dermatologu, uztura speciālistu un vizāžistu. Pati interesantākā vizīte man šķita ar kosmetologu, jo iedvesmojoties no manas pieredzes, paralēli projektam, ieguvu sertifikātu sejas kopšanas procedūrās, tāpēc viss ap sejas kopšanu un procedūrām ir ļoti tuvs. Kā arī pateicoties projektam, esmu samazinājusi saldumu patēriņu uz vismaz 60% un pilnībā izslēgusi piena produktus. 

Citiem cīņā ar akni novēlu nepadoties un meklēt risinājumus, kaut pie visdažādākajiem speciālistiem, kamēr atrodi savu īsto! Lai arī citreiz ir grūti iziet cilvēkos un pašvērtējums krītās, jāatcerās, ka reti kurš pamanīs tavu šī rīta jauno pinni! 

Linda Vēze

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *