Izmaiņas Samantas ēdienkartē

Samanta atzīst, ka pēc tikšanās ar uztura speciālisti, viņa ir sapratusi, ka ir ļoti jāieklausās savā ķermenī, taču tajā pašā laikā jādomā racionāli, lai izprastu, kādēļ kārojas noteikti pārtikas produkti, un ko savā ēdienkartē var uzlabot, lai mainītu ādas stāvokli.

Ieklausoties savā ķermenī, mēs katrs varam izprast savas fiziskās un emocionālās vajadzības attiecībā uz pārtiku. Tas ietver ne tikai fiziskās sajūtas, bet arī emocionālās reakcijas un ēšanas paradumus. Racionāla domāšana, kā Samanta norādīja, palīdz saprast, kādēļ tiek izvēlēti konkrēti pārtikas produkti un kā to ietekmē ādas stāvoklis.

Samanta ir sākusi novērtēt, kā viņas ēdienkarti ietekmē noteikti produkti un vai šie produkti atbilst viņas uztura vajadzībām. Viņa pievērš uzmanību ne tikai tam, ko viņa ēd, bet arī tam, kā tas ietekmē viņas ādu. Piemēram, lai viņa varētu pamanīt, kādi konkrēti pārtikas produkti veicina ādas iekaisumus vai tieši pretēji – uzlabo ādas veselību.

Zemāk Samanta dalās ar dažām no savām šī brīža ēdienreizēm un tam, kam viņa pievērš uzmanību!

aknes klase akne pinnes pumpas veseligs uztutrs dermatologs

Pēc tikšanās ar uztura speciālisti esmu sapratusi, ka ļoti jāieklausās savā ķermenī, taču tajā pašā laikā jādomā racionāli, lai izprastu, kādēļ kārojas noteikti pārtikas produkti, un ko savā ēdienkartē var uzlabot, lai mainītu ādas stāvokli. 

Es pēc iespējas vairāk cenšos uzturā lietot raudzētus piena produktus (skābpiena). Mans favorīts – bezpiedevu jogurts. Tajā ir daudz olbaltumvielu un labo baktēriju, tādēļ dienā lietoju vismaz 2x.

 

Man ļoti garšo kafija, it īpaši lattes, taču svaigs piens neietekmē sejas ādu pozitīvi. Esmu iemācījusies to aizstāt ar augu pieniem – mandeļu vai kokosriekstu.

Izvēloties sava šķīvja izkārtojumu, cenšos lielāko daļu piepildīt ar šķiedrvielām, dārzeņiem un augļiem, bet, lai justos kārtīgi paēdusi, neaizmirstu arī par graudaugu produktiem – auzām, rupjmaizi, rīsiem…

aknes klase akne pinnes pumpas veseligs uztutrs dermatologs
aknes klase akne pinnes pumpas veseligs uztutrs dermatologs

 

Ir ļoti grūti izturēt garās skolas dienas bez kāda našķīša. Neliedzu sev kādu saldumu, konfekti, šokolādi, ja ļoti, ļoti kārojas, taču ievērojami esmu samazinājusi to daudzumu savā ikdienā. Ja atrodos mājās, uztaisu uzkodu ar rīsu galetēm un dārzeņiem. Vēlviena ĻOTI garšīga ideja – sasaldētas dateles ar zemesriekstu sviestu (sanāk kā veselīgs Snickers)

Kā norāda Samanta “Man nav noteikta un stingra diēta, kuru ievēroju, taču patīk pieturēties pie šiem principiem katru dienu, lai justos enerģijas pilna, kā arī samazinātu aknes sekas.”

Svarīgi ir panākt līdzsvaru starp emocionālu un racionālu pieeju ēšanai, lai nodrošinātu optimālu veselību. Samanta savā ēdienkartē, tāpat, kā citas Aknes klases meitenes (lasīt blogā), veic pakāpeniskas izmaiņas savā ēdienkartē, lai sasniegtu konkrētus uztura mērķus un uzlabotu ādas stāvokli.

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *