Ikviens, kurš ir saskāries ar akni, zina, cik izaicinoši un grūti tas var būt. Akne ne tikai ietekmē mūsu ādu, bet arī pašapziņu un emocionālo labklājību. Aknes ārstēšana var būt garš un sarežģīts ceļš, bet ar pareizu pieeju un piemērotiem produktiem pavisam noteikti ir iespējams sasniegt veselīgu ādu. Šis raksts ir par jums – par jūsu ceļu uz labāku ādu un labāku pašsajūtu. Un par to, kā atrast piemērotākos ādas kopšanas līdzekļus aknes skartai ādai?

Pirmais solis ceļā uz piemērotu ādas kopšanas līdzekļu izvēli ir saprast savu ādas stāvokli un problēmas. Ir būtiski izvēlēties produktus, kas atbilst jūsu ādas vajadzībām. Cilvēkiem ar akni/pinnēm ir pieejams plašs dermokosmētikas klāsts. Gan noskalojami līdzekļi un micelārie ūdeņi ādas attīrīšanai, gan arī dažādi losjoni, serumi, krēmi, maskas ar seboregulējošu, pretiekaisuma un keratolītisku darbību ādas kopšanai. Plašais piedāvājums reizē var arī apmulsināt, tomēr nebaidieties lūgt padomu speciālistiem, arī mums, zīmolam Bioderma.

Kādas sastāvdaļas var palīdzēt uzveikt akni/pinnes?

Vielas, kuras bieži lieto un kuras palīdz aknes skartas ādas kopšanā ir:

  • Salicilskābe  – pārbaudīts un uzticams palīgs aknes ārstēšanā un ādas kopšanā. Tā ir BHA jeb beta hidroksiskābe, organiska viela, kas jau vēsturiski pazīstama pretiekaisuma darbības dēļ. Aknes gadījumā noderīga ir tās keratolītiskā un komedolītiskā darbība: salicilskābe dziļi attīra ādu, nolobot nedzīvās ādas šūnas un atbrīvojot aizsprostotās poras, un novērš komedonu jeb “melno punktu” veidošanos.
  • AHA jeb alfa hidroksiskābes, piemēram, citronskābe, glikolskābe, pienskābe, ābolskābe. Tās ierobežo raga slāņa sabiezēšanu, palīdz atbrīvoties no atmirušajām ādas šūnām un uzlabo ādas tekstūru un toni.
  • Cinks: regulē sebuma izdalīšanos, mazina iekaisumu un darbojas antibakteriāli, ierobežojot C.acnes vairošanos.
  • Bakučiols – no babči auga, ko plaši lieto ajūrvēdas medicīnā, sēklām iegūts antioksidants, kura ķīmiskā struktūra ir līdzīga E vitamīnam, taču kā antioksidants tas ir 2 reizes efektīvāks, atjaunojot sebuma sastāva līdzsvaru. Tam raksturīga arī antibakteriāla un pretiekaisuma iedarbība. Samazinās piņņu skartai ādai raksturīgās izpausmes: aizsprostotas poras, komedoni un sarkanie, iekaisušie izsitumi.

Ļoti spēcīgs ne vienmēr nozīmē efektīvs, tāpēc pārāk neaizraujieties ar agresīvām: ādu kairinošām un sausinošām sastāvdaļām.  Pāršaušana pār strīpu var pasliktināt akni.

Konsultējieties ar speciālistu

Bioderma pārstāve Diāna Jasmane uzsver “Ja aknes simptomus neizdodas mazināt ar dermokosmētiku vai arī aknes gaita ir vidēji smaga vai smaga, tad noteikti jāvēršas pie dermatologa. Profesionāls padoms un piemērota lokāla vai sistēmiska terapija var būt izšķiroša ādas veselības ceļā. Taču, arī saņemot medikamentozu terapiju, nepieciešams turpināt ādas kopšanu – attīrīšanu un mitrināšanu. Šobrīd ir pieejami līdzekļi, kas paredzēti lietošanai kopā ar aknes terapiju.“  Ar dermatologu piedāvajumu vari iepazīties šeit!

Kļūdas, no kurām izvairīties

Lai veicinātu ātrāku rezultātu aknes ārstēšanas procesā un izvairītos no jaunu izsitumu veidošanās, ir svarīgi nepieļaut būtiskas kļūdas, izvēloties un lietojot ādas kopšanas līdzekļus:

  • Pārāk bieža vai agresīva ādas attīrīšana: tā kairina un izsausina ādu.
  • Abrazīvu skrubju, attīrošo birstu vai sūkļu lietošana: šāda mehāniska intensīva ādas attīrīšana var traumēt jau tā sakairināto ādu un veicināt iekaisumu.
  • Pārāk bieža vai nepietiekama attīrošā līdzekļa lietošana: optimāli ir attīrīt ādu divas reizes dienā, no rīta un vakarā. Ideālam attīrošajam līdzeklim cīņā ar pūtītēm un “melnajiem punktiem” ir jāiedarbojas uz pārmērīgo sebuma veidošanos un jānovērš poru aizsprostošanās, lai neveidotos komedoni. Ādai ar noslieci uz pinnēm ir divi galvenie higiēnas aspekti, kas jāievēro:
    • maigs attīrošs līdzeklis, kas satur attīrošu vielu, kas nekairina ādu, bet efektīvi samazina pārmērīgo sebuma daudzumu un notīra netīrumus;
    • keratolītisks attīrošs līdzeklis, kas spēj padarīt ādu gludāku, veikli nolobīt atmirušās šūnas, lai atbrīvotu poras no aizsprostojumiem.
  • Pārāk daudzu līdzekļu lietošana vienlaicīgi: tas var radīt ādas barjerfunkcijas traucējumus – āda kļūst kairināta, apsārtusi un sausa.
  • Pārāk bieža kopšanas līdzekļu mainīšana: kopšanas līdzeklis ir jālieto vismaz 1,5–2 mēnešus, lai novērotu uzlabojumu. Ja pēc šī laika perioda nenovēro uzlabojumu, var izvērtēt produktu maiņas lietderību.
  • Dekoratīvās kosmētikas nenoņemšana un ādas neattīrīšana vakaros: dekoratīvā kosmētika un dienas laikā uz ādas uzkrātie netīrumi veicina poru aizsprostošanos un labvēlīgus apstākļus, lai veidotos jauni izsitumi.
  • Izsitumu plēšana, spiešana: tas ne vien pastiprina iekaisumu, bet arī palielina risku rētu attīstībai.

Evelīnas pieredze īsto produktu atrašanā Aknes klases projekta laikā

Bioderma projekts “Aknes klase” ir bijis lielisks piemērs tam, kā pareizie kopšanas līdzekļi var mainīt dzīvi un palīdzēt aknes/piņnu skartas ādas kopšanā. Evelīna, viena no projekta dalībniecēm, dalījās savā pieredzē, stāstot, kā viņai izdevās atrast īstos kopšanas līdzekļus, lai uzlabotu sejas ādas stāvokli un reizē kļūt pārliecinātākai. Viņa saprata, ka nav viena šajā cīņā, un šis projekts palīdzēja viņai atgūt pašapziņu un ticību sev.

BIODERMA Sébium līnija taukainai vai kombinētai ādai, vai ādai ar noslieci uz piņņu veidošanos

BIODERMA Sébium līnija ir īpaši izstrādāta taukainas un kombinētas sejas ādas, kurai ir nosliece uz piņņu veidošanos, kopšanai. Sébium produktu līnijā ir attīrīšanas un kopšanas līdzekļi, kurus īpaši iesaka dermatologi aknes/piņnu skartas ādas kopšanā. Sejas attīrīšanas līdzekļi (putojošas želejas, micelārais ūdens, attīrošs balzams utt.), krēmi pret izsitumiem, mitrinātāji ādai ar noslieci uz akni un citi. Izvēlieties sev piemērotāko!  

Un noteikti nedrīkst aizmirst par saules aizsardzību! Lai izvairītos no “atsitiena efekta” jeb piņņu paasinājuma pēc ādas sauļošanas, jālieto taukainai ādai piemērots saules aizsarglīdzeklis. Tas droši aizsargā pret saules apdegumu un mazina UV starojuma izraisīto šūnu bojājumu risku, bioloģiski regulē tauku kvalitāti un ilgstoši matē ādu.

Categories: Uncategorized

0 Comments

Atbildēt

Avatar placeholder

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *