KAS JĀZINA, DODOTIES PIE KOSMETOLOGA AKNES GADĪJUMĀ?

Ieva Spūle - Kluša

Kosmetologs

Kāpēc ir vērts vērsties pie kosmetologa, ja ir pinnes?

Pirmkārt, tādēļ, ka katrs gadījums ir jāizskata individuāli. Bieži vien ir situācijas, kurās lūdzam padomu draugiem vai meklējam informāciju internetā. Taču jāņem vērā, ka ādas tips un stāvoklis katram no mums ir atšķirīgs. Šī iemesla dēļ atšķirsies arī ādas kopšana un ārstēšana. Speciālists varēs novērtēt jūsu ādas tipu un stāvokli un ieteiks tieši Jums piemērotāko ādas kopšanu, kā arī dos padomus aknes ārstēšanai.

Kādas procedūras tiek piedāvātas, lai uzlabotu aknes skartas ādas stāvokli?

Viena no efektīvākajām procedūrām, kuru pielieto aknes ārstēšanā ir ķīmisko pīlingu procedūra. Visbiežāk izmanto salicilskābi, kam piemīt pretiekaisuma un antibakteriālas iepašības, kā arī mandeļskābi ar eksfoliējošu darbību, kam piemīt antiseborejiskas īpašības, tauku sekrēcijas mazināšanai. Speciālists var piemeklet arī kādu no kombinētajām skābēm, kas sniegs vēl labākus rezultātus.

Joprojām tiek pielietota ne visai patīkama metode –
mehāniskā ādas tīrīšana. Šo metodi nepielieto plānai, jutīgai ādai. Dziļai ādas tīrīšanai var pielietot arī ultraskaņas tīrīšanu, kas nav tik traumatiska. Šīs procedūras apvieno ar attīrošām un poru savelkošām maskām.

Vēl viena no metodēm, kuru pielieto aknes skartai ādai, ir
mikrodermabrāzija. Procedūras laikā, izmantojot dimanta pīlingu, noņem atmirušās šūnas, tādejādi palielinās ādas pašatjaunošanās funkcija. Procedūru neveic aknes akūtajā stadijā.

Cik bieži drīkst veikt procedūras pie kosmetologa un cik drīz var sagaidīt ādas uzlabojumus?

Tas atkarīgs no ādas stāvokļa. Ļoti svarīga ir regularitāte, taču nekādā gadījumā nedrīkst pārspīlēt. Optimālais apmeklējumu starplaiks ir 10-14 dienas nopietnāku problēmu gadījumos, kad nepieciešama kursveida terapija. Noteikti iesaku apmeklēt speciālistu 1 reizi mēnesī, lai veiktu uzturošās procedūras. Bet jārēķinās, ka cīņa ar akni nav viegla un rezultāti nebūs tūlītēji. Vienam uzlabojumi gaidāmi pēc nedēļas, otram pēc pus gada. Noteikti jāapbruņojas ar pacietību un jāseko speciālista ieteikumiem ikdienas ādas kopšanai mājās.

Kādas ir biežākās kļūdas, ko pieļauj jaunieši, kopjot aknes skartu ādu mājas apstākļos?

Pusaudži nereti pārāk maz uzmanības pievērš ādas attīrīšanai, to sākot darīt tikai tad, kad problēma jau ir ielaista un acīmredzama. Attīrīt ādu vajadzētu 2 reizes dienā ar taukainas, seborejiskas, antibakteriālas kosmētikas palīdzību. Ādu nepieciešams arī mitrināt un aizsargāt no saules ar SPF krēmu palīdzību.

Pumpu spaidīšana ir vēl viena no kļūdām, ko pieļauj ne viens vien pusaudzis. Dara to nepareizi un neievēro nekādus higiēnas pasākumus, provocējot jaunu iekaisīgo elementu veidošanos un atstājot uz sejas neglītas rētas.

Vēl viena kļūda ir pārmērīga kosmētikas lietošana maskēšanas nolūkā. Jāatceras, ka jālieto tāda dekoratīvā kosmētika, kas neaizsprosto poras un ļauj ādai elpot, turklāt ar tās lietošanu nevajadzētu pārspīlēt.

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *