Dārtas Šulces pieredze projektā Aknes klase 2019/2020

Kāpēc pieteicies projektam “Aknes klase”?

Taisnību sakot, pieteikšanās projektam ir diezgan interesants stāsts. Kādu vakaru, izņemdama jauno krēma tūbiņu no iepakojuma, pamanīju nelielu uzlīmi uz iepakojuma, kur redzams bija “Aknes klase” mājaslapas nosaukums. Ziņkāres pēc nolēmu paskatīties. Aizrautīgi jau sāku pārlasīt blogu un speciālistu ieteikumus un pamanīju, ka ir iespēja pieteikties “Aknes klase” jaunajam “mācību” gadam. Manī jau pavīdēja šāda tāda doma, jo nodomāju, ka es taču noteikti satikšu jauniešus, kuri “cīnās” ar to pašu, ko es, taču iegalvoju sev, ka tomēr nevajag, kam tev tas, tāpēc ātri vien tas izgāja no prāta. Pagāja diezgan neilgs laiks, kad māsīca Instagramā atsūtīja postu, ka notiek pieteikšanās “Aknes klase” projektam. Visnotaļ ironiski, ka vēl cita māsīca atsūtīja tieši to pašu, klāt vēl pierakstījusi, ka “šis man domāts”. Tā nu nodomāju, ka tā noteikti ir kaut kāda “zīme”, tāpēc steidzos pieteikties un, goda vārds, nenožēloju ne mirkli.

Kādus Bioderma produktus lietoji?

Iesākoties projektam, sāku lietot Sebium Gel Moussant un Sebium Sensitive krēmu, taču pēc laika jutu, ka krēms nav īsti tas, ko man “vajag”. Pēcāk jau izmēģināju ko citu – šoreiz Sebium Global krēmu, tomēr manai “jutīgajai” sejas ādai kaut kas nepatika, un tā līdz pat šim brīdim lietoju Sebium Hydra, ko esmu iemīlējusi un noteikti plānoju izmantot arī turpmāk; kā arī turpinu lietot Sebium Gel Moussant, jo, to lietojot, patiesi ir tāda patīkama sajūta, ka seja tiešām ir tīra.Vienmēr notīru seju ar Sebium H2O micerālo ūdeni, jo atceros no tikšanās ar dermatoloģi, ka ir svarīgi atjaunot ādas pH līmeni pēc sejas mazgāšanas ar ūdeni.

Ikdienā turpinu izmantot savu maģisko trio – Sebium Gel Moussant, Sebium H2O, kā arī Sebium Hydra. Pienākot vakaram, izsitumus notīru ar salicilskābi, pēcāk uzklāju Epiduo gelu uz problēmzonām. Bez šaubām, uznāk arī vēlme sejas ādu kaut cik nedaudz palutināt, tāpēc 1x nedēļā lietoju ļoti maigu sejas skrubi un ik pa laikam uzklāju vai nu māla, vai nu matcha tējas, vai arī kokogļu masku, protams, pārāk daudz neaizraujoties. 🙂

Kāpēc projekts Tev bija noderīgs?

Manas sejas acīmredzamā nianse noteikti ir aknes rētas, bez pumpām arī neiztiekot, arī nepatīkamais apsārtums, sevišķi vaigu zonā. Taču, laikam ejot, skatoties uz sevi spogulī, varēja redzēt, ka seja ir manāmi uzlabojusies. Arī klasesbiedrenes un pat mana skolotāja bija ievērojušas un patīkami pārsteigtas par to, jo man ir diezgan svarīgi izdzirdēt ko tādu, kas ir kaut nedaudz pozitīvs par manu sejas ādu, kas nereti mēdz būt arī aizkustinoši līdz pat asarām. Reizi pa reizei kāda “jauna” parādās, taču pārsvarā seju rotā vien rētas; par apsārtumu īsti vairs neuztraucos. Sejas āda pašlaik ir nedaudz sausa gela dēļ, tomēr, lietojot Sebium Hydra krēmu, ir labs balanss.

Ar kādiem speciālistiem tikies un kura no tikšanās reizēm konkrēti Tev bija visvērtīgākā?

Projekta laikā tikos gan ar dermatoloģi un uztura speciālisti, šādas tādas atziņas liekot aiz auss, gan ar kosmētiķi, uzzinot daudz ko noderīgu par sejas kopšanu, arī ar grima mākslinieci, kur man bija iespēja būt par modeli, kā arī ar fizioterapeiti, kur guvu “aktīvus” un sportiskus ieteikumus. Katra nodarbība man patiesi ir bijusi nozīmīga un prātā paliekoša, smeļoties jaunas lietas un patiesi pozitīvas emocijas.

Ir svarīgi atrast “īstos” sejas kopšanas produktus, pamainīt kaut nedaudz savu ēdienkarti uz labo pusi, galvenais – nedusmoties uz savu sejas ādu – mīlēt un saudzēt to.

Ko novēli citiem cīņā ar akni?

Projekts noteikti tevi “pastumj” uz to pareizo pusi, lai saņemtos un nepadotos, jo reizēm var būt grūti. Nedrīkst apstāties pusceļā, jo tik garš ceļš jau ir noiets, neskaitāmi soļi veikti, un šķiet, ka vēl tik daudz kas darāms, tomēr beigās, atskatoties uz to, rezultāts ir bijis tā vērts, jo, iespējams, ka sejas āda var arī ļoti neizmainīties, tomēr ir gūta pieredze un zināšanās, kas spēj aizvest līdz kārotajam, jo “labs nāk ar gaidīšanu”. 🙂

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *